SAKARYA SERDİVAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yabancı Öğrenciler için Lise Yeterlik ve Denklik Sınavı (YÖLYDS)

Yabancı Öğrenciler için Lise Yeterlik ve Denklik Sınavı (YÖLYDS)

Adaylar başvuru yaptıktan sonra başvuru yaptıkları rapor sayfasının örneği ile istedikleri herhangi bir kuruma gidip başvurularını onaylatabileceklerdir.

Suriye´den ve Irak´tan gelen ve ilgili kurumlarımızca kayıt altına alınan yabancı öğrencilerden ortaöğrenimlerini tamamlayanlar ve 12. sınıfta öğrenim görenlere  yönelik   olarak  27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 14:00´de  "Yabancı Öğrenciler için Lise Yeterlik ve Denklik Sınavı (YÖLYDS)" adıyla merkezi bir sınav yapılacağı ile ilgili Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 03.06.2015 tarih ve 5706360 sayılı yazısı ekte verilmiştir. 

Bu nedenle ülkemizde geçici korunan Suriyeli öğrencileri ve kayıt altında bulunan Iraklı öğrencileri yakından ilgilendiren bu sınavla ilgili duyurunun okulunuzda öğrenim gören bu durumdaki öğrencilere yapılmasını ve başvuru olması halinde (elektronik ortamda yapılacak) başvuru yapan öğrenci bilgilerinin (adı-soyadı, uyruğu) 10.06.2015 tarihi mesai bitimine kadar serdivanmem@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

 

Yazı Örneği için tıklayınız.

Başvuru Klavuzu için tıklayınız.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Arabacıalanı Mahallesi 535. Sok. No1/1 Serdivan / SAKARYA - 0 264 211 53 13 211 53 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.